Polyester Yük Sapanı

Polyester yük sapanlarının, taşıma konusunda kolaylık sağlayarak yükün taşınması için güvenli bir işlem sağlamaktadır.Polyester sapanın yük taşıma konusunda sağladığı avantaj oldukça fazladır. Gözlü polyester sapanların en fazla tercih edilen türlerinden biridir. Polyester bant, naylon ipler dikilerek imal edilen bu sapan türü güvenli ve sağlam bir taşıma işlemi sağlamaktadır. Standart olarak üretilen bu sapanlar belirli uzunlukta seri üretimi olan sapanlar mevcuttur. Özel durumlar halinde belirtilen uzunlukta ve özellikte sapan üretimi yapmak mümkündür.

Yük sapanları kullanırken uyarıları dikkate alarak işlem yapmak gerekir aksi takdirde ciddi mal ve can kaybı oluşabilmektedir. Ölüm yada yaralanma gibi durumlar olmaması için mutlaka sapan ile taşıma işlemi yapılırken uyarı bölümünde gereken tüm durumları eksiksiz bir şekilde yerine getirerek işlem başlatılmalıdır. Ürünü kullanmada yetkili kişiler dışında bir müdahaleye izin verilmemelidir. Yük sapanları hasarlı ya da sorun varsa kesinlikle kullanılmamalı yenisi ile değiştirilmelidir. polyester sapan kullanılmadan teknik yetkili tarafında detaylı bir şekilde kontrol edilerek kullanım açısından uygundur onayı alındıktan sonra yük taşıma işlemi yapılmalıdır.

polyester yük sapanı kullanımda dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi taşınan malzemenin kesik bölgelerine denk getirmeden taşıma işleminin yapılmasıdır. Yük sapanının taşıyabileceği yük kapasitesinin üzerine çıkmayınız çıkıldığı takdirde kopma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yük sapanı üzerinde etiket yoksa ya da okunmuyorsa sapan kullanılmamalıdır. Yük sapanı koruma yollarından bir tanesi asit alkali olan ortamlardan uzak tutulmalı ve kesinlikle güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Yük taşıma işleminden önce sapan iyi bir şekilde uzman tarafından kontrol edilerek yırtılma, açılma ve kopma gibi durumlar söz konusu ise sapan kullanılmadan derhal yerine yenisi kullanılmalıdır.

Polyester Yük Sapanı Fiyatları

Polyester Sapan ve Yük Sapanları fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşmanız yeterli olucaktır.

Aydınel Makina Vinç Sistemleri ve Kaldırma Ekipmanları yük sapanı konusunda en fazla önem verilen bir konu olarak daha hassasiyetli çalışmalar yürüterek müşterinin güvenliğini ön planda tutarak çalışmalarını yapmaktadır.