Çelik Halat

Çelik halatları, vinçlerde kullanılan halatlarda yük için gerekli halat taşıma kapasitesine dayalı olarak aşınma dayanımı açısından çok fazla dayanıklı halatlardır. Kullanılması bakımında yorulmaya karşı dayanıklı ve dönmelerde karşılaşılan etkilere karşı dayanıklıdır. Korozyon etkisine karşı dayanımı yüksek ve kullanım açısından çok güçlü ve kuvvetli elemanlardır. Yük kaldırma ve indirme işlemlerinde kullanılan çelik halatlar aşınma dirençleri ve çarpma dayanımları bakımından çok yüksek dayanımlara sahiptirler.

Çelik halatları belirli aralıklarla talimatlara uygun bir şekilde yağlanma işlemleri gerçekleştirilmelidir.Çelik halat kullanılmadan önce mutlaka 1-2 saat kadar süre içinde boşta çalıştırılarak tellerin yerlerine daha sağlam oturmalarını sağlamak gerekmektedir. Nufleks ( dönmeyen ) çelik halatlarda çarpma ve darbe gibi unsurlardan uzak durulmalı ve bu halatlar kısa boy kullanımlarda kesinlen uç kısımları işlem öncesi mutlaka kontrol edilerek sağlamlaştırma açısından kalıcı bir şekilde bağlanmalıdır. Kullanım öncesi ve sonrasında mutlaka halat kullanım talimatı ve şartnamelerde belirtilen maddeler göz önüne alınarak işlem gerçekleştirilmelidir.

Çelik Halat Fiyatları

Çelik halat, Çelik Tel fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Aydınel Makina Vinç Sistemleri ve Kaldırma Ekipmanları olarak çelik halatkonusunda üretim prosesinde standartlara uygun ve şartnamelerde belirtilen normlara uygun bir şekilde çelik halat tedariği yaparak müşterilerimize sunmaktayız.

Aydınel Makina Vinç Sistemleri ve Kaldırma Ekipmanları, kuruluşundan bu yana ürünlerinde sürekli gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ürünlerde her zaman en yenilikçi teknikleri ve özellikleri kullanmıştır. Kalite ve güvenilirlik açısında her zaman ilk tercih edilen bir firma durumuna erişerek bu alandaki özelliğini kaybetmemek için uzman ve teknik kadrosu ile ürünler üzerine sürekli bir şekilde AR-GE çalışmaları yaparak her zaman ürünlerde üst düzey verim sağlamaya çalışmıştır.