Manyetik Mıknatıs

Manyetik kaldıraç materyalleri imali ağır olan maddeleri kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde ekonomik olarak taşınması için ideal bir çözümdür. Çalışma alanları olarak en fazla tamirhane, depo, makine yüklemesi ya da boşatılması gibi alanlarda çok fazla kullanılmaktadır.

Kullanıcıyı aşırı bir şekilde rahatsız edici araç-gereçleri bulunmadığından rahat bir işlem yapılabilme imkanı sunmaktadır. Tasarım ve dizayn konusunda çok yönlü uygulamalıdırlar. Mekanik olarak yük etkilenmeyerek düz ve yuvarlak olan materyallerin kaldırılmasına imkan sağlar.

Manyetik Mıknatıs kilitleme kolu ve döndürülmesi ile kolay bir şekilde etkinleştirme ve devre dışı bırakma işlemleri yapılabilmektedir. Etkin durumda iken mıknatıs el ile manuel bir şekilde devre dışı bırakma işlemi yapılarak istenmeyen ürünlerde mıknatıslaşma gibi durumların söz konusu olması önlenmiş olmaktadır.

Manyetik kaldıraç seçiminde model seçimi, temas düzeyi, materyal alaşım tiplerine göre belirlenebilir özellikler ve levha kalınlığı ve çubuk çapı göz önüne alınarak işlemler yapılmalıdır. Kapasitede maksimum düzeye ulaşmak için temas düzeyi parlak olmalıdır. Yağ, tortu, korozyon, boya vs. bulunmamalıdır.Manyetik mıknatıs en fazla kullanıldığı alanlar ; dökümhane, çelik tesisi, depo ve sevkiyat, makine üreticileri, takım ve kalıp üretici ve çelik konstrüksiyon ve imalathanelerde kullanılmaktadır.

Manyetik Mıknatıs Fiyatları

Manyetik mıknatıs ve manyetik kaldıraç fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizlere 7/24 mail yoluyla ulaşabilirsiniz...