Forklift

Forklift, iş ortamında genellikle insan gücünün artık işlem yapamadığı, ağır yük taşınması gibi durumlarda istenilen yere götürlmesi ve uygun yerde istiflenmesi için kullanılan bir iş makinasıdır.

Forkliftlerde genel olarak taşınan yükün ağırlığı ile Forkliftin ağırlı bir denge içerisindedir. Dünya'da ve ülkemizde en fazla kullanılan forklift tipi " front " ( önden yüklemeli ) olan modelidir. Düzgün bir tasarım ve görünüme sahip olan bu makine manevra kabiliyeti açısında üstün özelliklere sahiptir. Diğer tip olarak yandan taşımalı Forkliftler önden taşımalı olanlara göre uzun yükleri taşıma konusunda daha kabiliyetlidirler.Forklift büyüklükleri ve kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Taşıma kapasiteleri konusunda ihtiyaçtan daha fazlasını taşıyabilecek güce sahiptirler.Forkliftler data plakalarına sahiptirler. Bu plaka forkliftin üzerinde sınıfını, kapasitesini, yük merkezini ve taşıyıcı gövde ağırlığı gibi bilgileri kullanıcısına belirtir.

Limanlarda ve büyük depolarda bulunan forkliftler yükleri kaldırmak,taşımak,istiflemek gibi. birçok konuda çok fazla kolaylıklar sağlamaktadırlar. Sanayi sektöründe depoloma, gümrük, stoklama, ambarlama vs. bir çok konuda çözüm oluşturan forklift kullanıcısına çok fazla ekonomik çözüm sağlayarak iş yapan makinelerdir. Yapılacak olan işlemin cinsine göre gerektiğinde boma ataşman bağlantısı yapılarak iş yapılır.Forklift operatörleri kullanacağı iş makinesi hakkında çeşitli bilgilere sahip olması ile beraber taşınacak, yüklenecek, istiflenecek yük konusunda nasıl taşınmalıdır, nasıl yüklenmelidir gibi soruların yanıtlarını profesyonel bir şekilde bilmeli ve kulaktan duyma önerileri değil şartnamelerde belirtilen kurallara uyarak bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmelidir.Forklift dizayn ve tasarımı açısından kullanıcısına yapmış olduğu sektördeki iş planında çok fazla fayda sağlayarak zamanda tasarruf ve ekonomik çözümler üreterek kazanç sağlamaktadır.

Forklift Fiyatları

Forklift fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için bizlere ulaşmanız yeterli olucaktır.

Aydınel Makina Vinç Sistemleri ve Kaldırma Ekipmanları forklift konusunda yıllardır üretim tesisinde müşterilerinin belirttiği doğrultuda üretim sağlayarak gereken şartnameleri harfiyen yerine getirerek teslimat gerçekleştirmektedir.

Aydınel Makina Vinç Sistemleri ve Kaldırma Ekipmanları, kalite ve güvence açısında gerekli olan Dünya şartnameleri ve normlarına uygun ve gerekli olan tüm belgelere sahiptir.